BENS
BY NESE
Sağlık Haber Girişi: 29.03.2022 - 15:33, Güncelleme: 29.03.2022 - 15:33

TÜRK ECZACILARI BİRLİĞİ’NDEN UKRAYNA’YA YENİ İLAÇ VE TIBBİ MALZEME YARDIMI İLAÇ VE TIBBİ MALZEME YÜKLÜ TIR, UKRAYNA’YA YOLA ÇIKTI

 

TÜRK ECZACILARI BİRLİĞİ’NDEN UKRAYNA’YA YENİ İLAÇ VE TIBBİ MALZEME YARDIMI İLAÇ VE TIBBİ MALZEME YÜKLÜ TIR, UKRAYNA’YA YOLA ÇIKTI

Türk Eczacıları Birliği, savaş koşullarının devam ettiği Ukrayna’ya yaptığı insani yardımlara bir yenisini daha ekledi. Türk Eczacılar Birliği’nin tedarik ettiği ilaç ve tıbbi malzeme dolu TIR Ukrayna’ya doğru yola çıktı...
Türk Eczacıları Birliği Başkanı Ecz. Arman Üney, “Ukrayna’da insanlık, savaşın doğurduğu yıkım ve acılarla sınanırken, bu insani drama kayıtsız kalmamız elbette ki mümkün değildir. Özellikle kadınlar, çocuklar, yaşlılar ve engelliler savaşta en çok zarar gören kesim konumundadır. Türk Eczacıları Birliği olarak özellikle ilaç ve tıbbi malzeme yardımı konusunda üzerimize düşen ne varsa yerine getirmeye, bir nebze de olsa yaraları sarmaya çalışıyoruz. Bu amaçla tedarik ettiğimiz ilaç ve tıbbi malzemeleri taşıyan TIR, Ukrayna’ya gitmek üzere yola çıkmıştır” dedi.  Birleşmiş Milletlerin paylaştığı 14 Mart tarihli verilere göre 700’e yakın sivilin hayatını kaybettiği, bin 143 sivilin yaralandığı özellikle Kiev, Kramatorsk, Harkov, Odesa ve Mariupol gibi büyük kentlerde halkın, gıdanın yanı sıra acil sağlık, ilaç ve tıbbi malzemelere erişimde büyük sıkıntılar yaşadığına dikkat çeken Üney, şunları söyledi:  “Doğal afet ve savaş gibi insan hayatını tehlikeye atan olağandışı yaşam koşullarında hayatta kalma mücadelesi veren sivil halka destek olmak, Türk Eczacıları Birliği olarak hassasiyet gösterdiğimiz sorumluluklardan biridir. Bu sorumluluktan hareketle, ilk olarak Mart ayı başında sağlık profesyonellerinin kullanacağı 100 adet paramedik acil müdahale çantasını Türk Kızılayı’na teslim etmiştik. O teslimat sırasında, ihtiyaçları göz önünde bulundurarak yeni ilaç ve tıbbi malzeme yardımı yapılması için elimizden gelen desteği vereceğimizi de ifade etmiştik.  Bu kapsamda, Sağlık Bakanlığımız ve Türk Kızılay’ı koordinasyonunda Türk Eczacıları Birliği tarafından devam eden savaş koşulları göz önüne alınarak, ihtiyaç duyulan ilaç ve tıbbi malzemeler tedarik edilmiş ve Ukrayna’ya gönderilmek üzere Türk Kızılayı’na teslim edilmiştir.  Söz konusu ilaç ve tıbbi malzemelerle dolu olan TIR Ukrayna’ya gitmek üzere yola çıkmıştır. Temennimiz bu insanlık dramının bir an önce bitmesi ve yeni acıların yaşanmamasıdır.” 
Türk Eczacıları Birliği, savaş koşullarının devam ettiği Ukrayna’ya yaptığı insani yardımlara bir yenisini daha ekledi. Türk Eczacılar Birliği’nin tedarik ettiği ilaç ve tıbbi malzeme dolu TIR Ukrayna’ya doğru yola çıktı...

Türk Eczacıları Birliği Başkanı Ecz. Arman Üney, “Ukrayna’da insanlık, savaşın doğurduğu yıkım ve acılarla sınanırken, bu insani drama kayıtsız kalmamız elbette ki mümkün değildir. Özellikle kadınlar, çocuklar, yaşlılar ve engelliler savaşta en çok zarar gören kesim konumundadır. Türk Eczacıları Birliği olarak özellikle ilaç ve tıbbi malzeme yardımı konusunda üzerimize düşen ne varsa yerine getirmeye, bir nebze de olsa yaraları sarmaya çalışıyoruz. Bu amaçla tedarik ettiğimiz ilaç ve tıbbi malzemeleri taşıyan TIR, Ukrayna’ya gitmek üzere yola çıkmıştır” dedi. 

Birleşmiş Milletlerin paylaştığı 14 Mart tarihli verilere göre 700’e yakın sivilin hayatını kaybettiği, bin 143 sivilin yaralandığı özellikle Kiev, Kramatorsk, Harkov, Odesa ve Mariupol gibi büyük kentlerde halkın, gıdanın yanı sıra acil sağlık, ilaç ve tıbbi malzemelere erişimde büyük sıkıntılar yaşadığına dikkat çeken Üney, şunları söyledi: 

“Doğal afet ve savaş gibi insan hayatını tehlikeye atan olağandışı yaşam koşullarında hayatta kalma mücadelesi veren sivil halka destek olmak, Türk Eczacıları Birliği olarak hassasiyet gösterdiğimiz sorumluluklardan biridir. Bu sorumluluktan hareketle, ilk olarak Mart ayı başında sağlık profesyonellerinin kullanacağı 100 adet paramedik acil müdahale çantasını Türk Kızılayı’na teslim etmiştik. O teslimat sırasında, ihtiyaçları göz önünde bulundurarak yeni ilaç ve tıbbi malzeme yardımı yapılması için elimizden gelen desteği vereceğimizi de ifade etmiştik. 

Bu kapsamda, Sağlık Bakanlığımız ve Türk Kızılay’ı koordinasyonunda Türk Eczacıları Birliği tarafından devam eden savaş koşulları göz önüne alınarak, ihtiyaç duyulan ilaç ve tıbbi malzemeler tedarik edilmiş ve Ukrayna’ya gönderilmek üzere Türk Kızılayı’na teslim edilmiştir.  Söz konusu ilaç ve tıbbi malzemelerle dolu olan TIR Ukrayna’ya gitmek üzere yola çıkmıştır. Temennimiz bu insanlık dramının bir an önce bitmesi ve yeni acıların yaşanmamasıdır.” 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve bhaberler.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.