BENS
BY NESE
Gündem Haber Girişi: 12.05.2022 - 18:26, Güncelleme: 12.05.2022 - 18:42

Emekliler Soyer'e seslendi: Başkan sözünü tut!

 

Emekliler Soyer'e seslendi: Başkan sözünü tut!

22 bin aktif üyesi olan Türkiye Emekliler Derneği (Tued) Bayraklı Şubesi üyeleri İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'den emeklilerin konut ihtiyacı konusunda çözüm sözü aldıklarını ancak 3 aydır kendilerine randevu verilmediği gerekçesiyle "Verilen sözlerin tutulmasını istiyoruz." denildi...
22 bin aktif üyesi olan Türkiye Emekliler Derneği (Tued) Bayraklı Şubesi üyeleri İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'den emeklilerin konut ihtiyacı konusunda çözüm sözü aldıklarını ancak 3 aydır kendilerine randevu verilmediği gerekçesiyle "Verilen sözün hatırlatması" isimli yürüyüşü gerçekleştirdi.     DEMOKRASİ ÖRNEĞİ BİR YÜRÜYÜŞ   600 kadar emekli saat kulesinin önünde buluşup İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Kemeraltı'ndaki hizmet binasına yürüdü. Burada toplanıp bir basın açıklaması yapan grup İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'den randevu alamayışlarını söyleyerek seçim döneminde kendilerine verilen sözün tutulmadığını kaydetti. Konuyla ilgili açıklama yapan Tued Bayraklı Şube Başkanı Mikail Bilici, emniyetten ve valilikten izin alarak bu demokratik yürüyüşü gerçekleştirdiklerini ifade etti.     SÖZ VERİLDİ AMA ŞİMDİ RANDEVU BİLE VERİLMİYOR   Kendilerine söz verildiğini ancak verilen sözün tutulmayışının yanı sıra randevu taleplerinin 3 aydır karşılanmayışı karşısında hayal kırıklığı yaşadıklarını söyleyen Tued Bayraklı Başkanı Mikail Bilici, "İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, bizlere verdiği arsa temin sözünü yerine getirmedi. Biz de 'Verilen sözün hatırlatılması' adı altında üyelerimizle bu yürüyüş  ve açıklama ile bir ziyaret gerçekleştirmek istedik. 2019 yılı Kasım ayında sayın Soyer'i ziyaret ederek emeklilerimizin sıkıntısını paylaşıp, arsa konusunda yardımcı olmasını rica ettik. Sayın başkan bize kooperatif kurup bunun üzerinden konut sahibi olunsun teklifini yaptı. Ancak üyelerimizin yüzde 80'i maaşıyla kira ödeyip kalanıyla geçim derdine düşen insanlar. Kooperatif giderleri ödemesi mümkün olmayan kişilerdir. Biz kendisine imara yakın bir noktadan yer satmasını, bu yeri imara açıp müteahhitlerle anlaşıp emeklilerimizin ödeyebileceği kolaylıkta bir fon oluşturup sıkıntıların adım adım çözülebilme imkanı olabileceği bilgisini verdik. Sayın başkan bu konuda yardımcı olacağına dair ekibine talimat verdi. Araya pandemi girdi. Şu anda 3 aydır sayın Soyer'den randevu alamıyoruz. Bu nedenle yasal izinleri alıp bu yürüyüşü gerçekleştirdik. Bize verilen sözlerin tutulmasını istiyoruz." diye konuştu. 
22 bin aktif üyesi olan Türkiye Emekliler Derneği (Tued) Bayraklı Şubesi üyeleri İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'den emeklilerin konut ihtiyacı konusunda çözüm sözü aldıklarını ancak 3 aydır kendilerine randevu verilmediği gerekçesiyle "Verilen sözlerin tutulmasını istiyoruz." denildi...

22 bin aktif üyesi olan Türkiye Emekliler Derneği (Tued) Bayraklı Şubesi üyeleri İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'den emeklilerin konut ihtiyacı konusunda çözüm sözü aldıklarını ancak 3 aydır kendilerine randevu verilmediği gerekçesiyle "Verilen sözün hatırlatması" isimli yürüyüşü gerçekleştirdi.    

DEMOKRASİ ÖRNEĞİ BİR YÜRÜYÜŞ  

600 kadar emekli saat kulesinin önünde buluşup İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Kemeraltı'ndaki hizmet binasına yürüdü. Burada toplanıp bir basın açıklaması yapan grup İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'den randevu alamayışlarını söyleyerek seçim döneminde kendilerine verilen sözün tutulmadığını kaydetti. Konuyla ilgili açıklama yapan Tued Bayraklı Şube Başkanı Mikail Bilici, emniyetten ve valilikten izin alarak bu demokratik yürüyüşü gerçekleştirdiklerini ifade etti.    

SÖZ VERİLDİ AMA ŞİMDİ RANDEVU BİLE VERİLMİYOR  

Kendilerine söz verildiğini ancak verilen sözün tutulmayışının yanı sıra randevu taleplerinin 3 aydır karşılanmayışı karşısında hayal kırıklığı yaşadıklarını söyleyen Tued Bayraklı Başkanı Mikail Bilici, "İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, bizlere verdiği arsa temin sözünü yerine getirmedi. Biz de 'Verilen sözün hatırlatılması' adı altında üyelerimizle bu yürüyüş  ve açıklama ile bir ziyaret gerçekleştirmek istedik. 2019 yılı Kasım ayında sayın Soyer'i ziyaret ederek emeklilerimizin sıkıntısını paylaşıp, arsa konusunda yardımcı olmasını rica ettik. Sayın başkan bize kooperatif kurup bunun üzerinden konut sahibi olunsun teklifini yaptı. Ancak üyelerimizin yüzde 80'i maaşıyla kira ödeyip kalanıyla geçim derdine düşen insanlar. Kooperatif giderleri ödemesi mümkün olmayan kişilerdir. Biz kendisine imara yakın bir noktadan yer satmasını, bu yeri imara açıp müteahhitlerle anlaşıp emeklilerimizin ödeyebileceği kolaylıkta bir fon oluşturup sıkıntıların adım adım çözülebilme imkanı olabileceği bilgisini verdik. Sayın başkan bu konuda yardımcı olacağına dair ekibine talimat verdi. Araya pandemi girdi. Şu anda 3 aydır sayın Soyer'den randevu alamıyoruz. Bu nedenle yasal izinleri alıp bu yürüyüşü gerçekleştirdik. Bize verilen sözlerin tutulmasını istiyoruz." diye konuştu. 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve bhaberler.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.